Si vis pacem, para bellum!

Хочеш миру - готуйся до війни!
Волшебный шар

Календарь
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Метки

Интересы
"Scorpions", the beatles, аніме, археологія, АТМАСФЕРА, Історія, Література, море, некрополі, сонце, Україна, чоботи на підборах, чоловіки, чорна кава

Антиинтересы
грип, депресія, джинса, зрада, матюки в літературі, нудьга, перше кохання, політзамовлення, політика, попса, порно, пробки, Телевізор, Фабрика

Мои фотоальбомы

Случайное фото со мной

Мои фотоальбомы


Опрос

Перший секс із новим хлопцем/дівчиною є нормальним...para-bellum
Настроение: депешмодівський

Депеш Мод

Нещодавно нарешті випала можливість взяти до рук книжку. І ця книжка не була випадковою. Куплена ще минулого року у книгарні "Є", вона пилилась на поличці. І у мене нарешті доросли до неї руки.

Ця книга - "Депеш Мод" Сергія Жадана. Не хочу співати тут дифірамби талантові автора, але книга дійсно класна.

Особливо в контрасті з "Bitches get everythіng" Карпи, де на кожноу кроці гламур, богєма і секс, секс, секс. Вже починає нудити від цього глямуру-лямуру і ще якогось мурмуру. Карпу і жадана ні в якому разі не треба ставити у один ряд.

У Жадана теж є секс, але він якийсь такий непомітний, не займає у житті його героїв першого місця. Для них головне - дружба, пригоди і водяра. Головні епітети присвячені саме останній. До речі, може хтось прочитавши "Депеш Мод" кине пити. Хоча дуже в цьому сумніваюсь. Один мій знайомий з задоволенням прочитав книгу про те, як кинути курити. Оцінив літературний талант автора, але курити не покинув. 

Героїв твору Жадана ми можемо зустріти і зараз. Васі Комуністи, Саші Карбюратори, Собаки Павлова ще не перевелися не лише в Харкові, але й в Черкасах. Так, Черкасах. У Жадана герографія невелика. Харків, Черкаси, Бєлгород, куди головні герої за водярою їздили.)) А минуло вже 15 років!! Ми не змінюємся. Достатньо глянути мені на хлопців з університету. Все ті ж інтереси, як у героїв Жадана. 

А ще незабутнім є хор міліціонерів, що співає зі степаном галябардою пісню "мамині очі", пухкенькі пальчики "розркученого" і "розпіареного" народного артіста. І взагалі оцей стьоб над нашою попсою і не попсою. "Депеш мод" - головна тема передачі, але не звучить ніде їхня музика. Всюди переможниц степан галябарда. Запитаю, що ж змінилось. Скажу, що нічого. ТІльки замість степана гадябарди - "Фабріка".

Про мати у творі варто сказати окремо. Вони там є. Хоч я виступаю проти їх вживання у літературі, однак у Жадана вони не ріжуть слух. Лише напочатку слово "лажа, лажа, лажа" трохи не змусило мене закинути читання. Але подолавши перші сторінки, а вде не могла відірватись від книжки.

І ще одне. Дуже колоритними є образи Собаки Павлова - єврея-антисеміта, такого собі молодого роздовбая та редактора-гомосексуаліста, з яким одна дівчинка переспала з принципу (якого?).

А загалом з нашого суспільства треба стібатись, з переповнених тролейбусів, злих міліціонерів-дегенератів, редакторів-голосексуалістів, проповідників рабтсва (так, саме рабства). Тоді у космос піде більше позитивної енергетики.

 

П.С. Переклади книг іноземними мовами

«Історія культури початку століття» - Росія, 2003; Польща, 2005; Німеччина, 2005
«Біг Мак» - Польща, 2005; Росія, 2009; Чехія (готується до друку)
«Депеш Мод» - Росія, 2005; Польща, 2006; Білорусь, 2006; Німеччина, 2007; Литва, 2008; Італія, 2009
«Anarchy in the UKR» - Польща, 2007; Німеччина, 2007; Росія, 2008
«Гімн демократичної молоді» - Польща, 2008; Німеччина, 2009; Росія, 2009
«Відсоток самогубств серед клоунів» - Німеччина, 2009; Польща, 2009Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 53

Рекомендував цей запис

суддя западліст он не любіт металіст(С)

палюбасіку)
про мати.ви так всі категорично проти,але як ти собі можеш уявити комуніста чи карбюратора без матів?але так.наявність мату не показник крутого чтива просто інколи щоб повністю передати характер героя без нього нікуди.інша річ,що багато молодих ,які виступають в місцевих арт клубах і подумали про себе,що вони вже богема починають тими матами плюватися.це противно.і карпа противна))) а степан галябарда то взагалі окрема тема)))
Рекомендував цей запис
дякую))) у тебе авка як у Ореста)
нєнєнє-то моє вочко!не його!
В наскрізь російськомовному Харкові герої пиздять українською? Ні синку, це фантастика. Книжку один раз прочитати можна, но не більше...
кагбе, май френд, у мене є табунець знайомих у Харкові, і більшість із них говорять українською. Б'ємо стереотипи
цілий табунець?
З тобою? Тим паче, в нього всі нею розмовляють. Хдє реалізм?
Я не синок, я донечка)))
В рекламі був синок...
Рекомендував цей запис

Оооооот, толкове протиставлення таланту (Жадан) і випендрьожу (Карпо)

старалсо
а Депеш Мод краще слухати)))
+1)
Не заперечуватиму)
..не змінився клімат, зими все такі ж довгі, а весни — довгоочікувані(с) а таки так) хоча я досі не дочитала..
класна книжечка. я сама не чекала, що мені ще може щось подобатись.
Рекомендовал эту запись

литература

угук, угук)))))))))
Рекомендував цей запис

так, так, так!!! Жадан супер! читала депеш мод - це щось)

я взагалі не могла відірватись. мене мама відривала.
це та книга, яку читають в один підсід)
Я звiсно не читав цей твiр але зауважу, що мабуть гарний! I не знаю, чому одного з персонажiв названо Собакою Павлова. Можливо є певне посилання на полiтдiяча СРСР!
Мені чомусь здається, що тут є певна алегорія з академіком Павловим. Він над собаками проводив досліди.
But cheap Viagra Online has done it. In all sites whichever pleases you the most make a purchase from that online shop. For relevancy make sure a website have phone number, proper address and customer support. A site should also be SSL secured. All these add up to the genuineness of the site.

 
ОБОЗ.ua